جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.
مبانی نظری تحقیق
مبانی نظری تحقیق

امروزه بحث اخلاقيات در کار، توجه زيادی را به خود جلب کرده است. اخلاقيات کار ، يکی از جنبه های مهم فرهنگ سازمان است و به سمتی پيش می رود که بخشی از استراتژی يک سازمان گردد. درک مفهوم اخلاقيات به طور کلی و در معنای خاص آن در کسب و کار، زير بنای ايجاد و حفظ يک نظام اخلاقی در جامعه و به تبع آن در سازمان هاست.واژه اخلاقيات ، مفهومی بسيار گسترده است. رفتار اخلاقی، در عمق باورها و ارزش های مورد قبول فرد ريشه دارد.

امروزه سنجش رفتار افراد در محیط کار و سازمان با هدف دستیابی به نوعی از رفتار فردی که به کارآیی و اثربخشی سازمانی کمک دهد مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. سازمان ها نیازمند کارکنانی می باشند که فراتر از الزامات رسمی و قانونی شغل خود تلاش کنند (سبحانی نژاد و همکاران، 1388، 9). رفتارهای مثبت فراتر از نقش، تحت عنوان "رفتار شهروندی سازمانی" مورد توجه قرار گرفته (کاخکی و قلی پور، 1386).

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi