جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.
مدیر کل

مدیر کل

چهارشنبه, 09 خرداد 1397 ساعت 18:07

آزمون ویلکاکسون (Wilcoxon test)

آزمون ویلکاکسون (Wilcoxon test) یک آزمون ناپارامتری است که به بررسی تفاوت بین دو گروه جورشده (جفتی) یا یک گروه که دو بار مورد آزمون قرار گرفته است، می پردازد. در اصل، آزمون ویلکاکسون معادل ناپارامتری آزمون تی وابسته است، اما با این تفاوت که آزمون تی از نوع پارامتری و داده های آن از نوع پیوسته است ولی آزمون ویلکاکسون از نوع ناپارامتری و داده هایش از نوع رتبه ای است.

شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 10:17

شرایط احراز شغل

پیش از استخدام فرد مناسب برای شغل مورد نظر،‌ باید به شرایط احراز آن شغل واقف باشید. در این خصوص سه عامل شما را در تعریف شغل مورد نظر و تعیین شرایط احراز شغل یاری می رساند

شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 06:02

اجزای مقاله علمی

ممکن است مقاله ها در رشته های مختلف علمی دارای اجزای متفاوتی باشند اما غالبا این مقاله ها دارای اجزای تقریبا مشترکی هستند که در ادامه به آن ها و معادل انگلیسی آن اشاره می شود.

جمعه, 26 خرداد 1396 ساعت 08:38

فرآیند استخدام

فرآیند استخدام اثربخش نیاز به بررسی دقیق شرایط احراز شغل مورد نظر، خصوصیات مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز وظایف آن شغل دارد. به منظور استخدام اثربخش ارتباط تنگاتنگ با واحد منابع انسانی شرکت نتایج بسیار پرباری خواهد داشت و موجب انتخاب فرد شایسته خواهد شد.

دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 13:07

مقدمه نویسی به انگلیسی

مقدمه ارائه دانش پیش زمینه ای به مخاطب است. یکی از مهارت های کلیدی در نگارش مقدمه این است که همان مطالبی را که پیش از این بارها تکرار شده است را به صورت متفاوت و جذابی بیان کنید

چهارشنبه, 17 خرداد 1396 ساعت 05:19

اخلاق کار

امروزه بحث اخلاقيات در کار، توجه زيادی را به خود جلب کرده است. اخلاقيات کار ، يکی از جنبه های مهم فرهنگ سازمان است و به سمتی پيش می رود که بخشی از استراتژی يک سازمان گردد. درک مفهوم اخلاقيات به طور کلی و در معنای خاص آن در کسب و کار، زير بنای ايجاد و حفظ يک نظام اخلاقی در جامعه و به تبع آن در سازمان هاست.واژه اخلاقيات ، مفهومی بسيار گسترده است. رفتار اخلاقی، در عمق باورها و ارزش های مورد قبول فرد ريشه دارد.

چهارشنبه, 17 خرداد 1396 ساعت 04:07

رفتار شهروندی سازمانی

امروزه سنجش رفتار افراد در محیط کار و سازمان با هدف دستیابی به نوعی از رفتار فردی که به کارآیی و اثربخشی سازمانی کمک دهد مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. سازمان ها نیازمند کارکنانی می باشند که فراتر از الزامات رسمی و قانونی شغل خود تلاش کنند (سبحانی نژاد و همکاران، 1388، 9). رفتارهای مثبت فراتر از نقش، تحت عنوان "رفتار شهروندی سازمانی" مورد توجه قرار گرفته (کاخکی و قلی پور، 1386).

یکشنبه, 07 خرداد 1396 ساعت 04:35

روش تحقیق

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 08:43

اثر متغیر تعدیل کننده

روابط علت معلول در یک مدل مسیری حداقل مربعات جزیی (PLS) معمولا دلالت بر اثر مستقیم متغیر مکنون برون زا بر متغیر مکنون درون زا بدون هر اثر دیگر متغیرها دارد. در بسیاری مواقع، محققان دارای متغیر تعدیل کننده پیوسته هستند و معتقدند شدت یک رابطه خاص میان دو متغیر مکنون و حتی جهت روابط را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. در این موارد رابطه میان متغیرهای مکنون ثابت نبوده و بیشتر وابسته به مقادیر یک متغیر تعدیل کننده باشد.

پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 05:46

مقیاس متغیرهای تحقیق

یکی از موارد بسیار مهمی که لازم است در خصوص سنجش یا تدارک ابزار جمع آوری داده ها در تحقیق در نظر گرفته شود، تعیین سطوح سنجش یا طبقه بندی یا مقیاس سنجش متغیرهای تحقیق است. در این گفتار در خصوص انواع مقیاس های متغیرهای تحقیق صحبت خواهیم نمود.

صفحه1 از9

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi