جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.
پروپوزال علوم مدیریت
پروپوزال علوم مدیریت

مديريت منابع انساني معطوف به سياست‌ها، اقدامات و سيستم‌هايي است كه رفتار، طرز فكر و عملكرد كاركنان را تحت تأثير قرار مي‌دهند (نو و ديگران 2000، 4).

تعهد سازماني متغيري است كه توجه قابل ملاحظه اي را در ادبيات سازماني به خود جلب كرده است. از جمله دلايلي كه براي برتري آن وجود دارد اين است كه تعهد به عنوان متغير مهمي در درك رفتاري كاري كاركنان در سازمان شناخته شده است (استیز وپورتر،1970).

يكي از راههايي كه يك شركت خدماتي مي تواند خود را از رقبايش متمايز كند ارائه پايدار خدماتي با كيفيت بالاست. بررسي ها نشان داده است كيفيت خدمات بر رضايت مشتريان و در نتيجه بر ميزان خريد انها اثر داشته است.

مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی و جذب، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود.

تعهد سازمانی متغیری است که توجه قابل ملاحظه ای را در ادبیات سازمانی به خود جلب کرده است. از جمله دلایلی که برای برتری آن وجود دارد این است که تعهد به عنوان متغیر مهمی در درک رفتاری کارکنان در سازمان شناخته شده است.

پاداش (REWARD) عبارتست از : پيامدهاي ارزشمند مثبت كار براي افراد ( شرمرهرل 1993). پاداش ارائه يك پيام خوشايند براي انجام رفتاري مطلوب از فرد به منظور افزايش احتمال تكرار است . (هلر بگل و ديگران، 1995).

تعهد سازمانی متغیری است که توجه قابل ملاحظه ای را در ادبیات سازمانی به خود جلب کرده است. از جمله دلایلی که برای برتری آن وجود دارد این است که تعهد به عنوان متغیر مهمی در درک رفتاری کارکنان در سازمان شناخته شده است.

مطالعات تئوریک اولیه در زمینه استراتژی تکنولوژی در اواسط دهه توسط هکس و نو در سال 1984 و فیرار و هورویچ در سال 1986 بوجود آمدند و کاربردهای عملی استراتژی تکنولوژی در بنگاه های مختلف در اواخر دهه 1980 آغاز شده است.

تسهیل تبادل دانش و اطلاعات یکى از فرایندهاى اساسى مدیریت دانش در سازمانهاى امروزى است. تسهیم دانش عبارت است از فعالیتهاى انتقال و توزیع دانش (ضمنی و صریح) از یک شخص، گروه یا سازمان به شخص، گروه یا سازمان دیگر است.

رفتار شهروندی سازمانی با انجام وظایف سازمانی مرتبط است. این دسته از رفتارها از آن جهت برای سازمان با ارزش هستند که می توانند کارکنان را در جهت انجام فعالیت های گروه های کار آماده سازد.

برای اینکه افراد درتیم مجازی کار کنند نیاز دارند قابل اعتماد باشند و تمایل به اعتماد با افراد دیگر را داشته باشند. در روند بیداری جهانی و برون سپاری، سازمان ها به جهت کاهش هزینه ها رو به تشکیل تیم های مجازی می آورند. تا با این ساختار بتوانند مشکلات را حل و فصل کنند که این نوع ساختار برای کارکنان جذابیت دارد.

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi