جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

بررسی نقش میانجی تسهیم دانش بر رابطه بین اعتماد سازمانی و اثربخشی تیم مجازی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

برای اینکه افراد درتیم مجازی کار کنند نیاز دارند قابل اعتماد باشند و تمایل به اعتماد با افراد دیگر را داشته باشند. در روند بیداری جهانی و برون سپاری، سازمان ها به جهت کاهش هزینه ها رو به تشکیل تیم های مجازی می آورند. تا با این ساختار بتوانند مشکلات را حل و فصل کنند که این نوع ساختار برای کارکنان جذابیت دارد.

 کار کردن در سازمان مجازی برای همه خوشایند نیست و برخی نسبت به دیگران برای کار کردن در سازمان مجازی مناسب ترند. کارمندانی که در سازمان مجازی کار می کنند زمانی راضی تر هستند که بین ویژگی های فردی و محیطی که در آن کار می کنند تناسب وجود داشته باشند. بعضی از ویژگی هایی که برای کار کردن در سازمان های مجازی نیاز است شامل انعطاف پذیری، استقلال، خود مختاری، تنوع، تمایل به اعتماد و مدیریت زمان، مهارت های جانبی، مهارت های ارتباطی مجازی، سواد کامپیوتری، توانایی کار به طور خود کار است.این ها برجسته ترین ویژگی های برای کارکردن در سازمان های مجازی است. سازمان های مجازی نشان دهنده یک الگوی جدید همکاری است. برای سازمان مجازی که اطلاعات حساس را به اشتراک و ترکیب و یکپارچه سازی می گذارند، اعتماد اعضا یک عنصر اساسی است. با افزایش مجازیت سازمان ها و کاهش ارتباطات رو در رو ، یکی از ابعاد رفتاری که می توان تحت تاثیر قرار گیرد متغیر رفتاری اعتماد است.

تشویق افراد به شرکت و به اشتراک گذاری اطلاعات در سازمان های مجازی بسیار دشوار است و این به دلیل است که در سازمان های مجازی ارتباطات ضعیف است و هیچ پاداش پولی خارجی برای مشارکت دانشی وجود ندارد. از این رو بزرگترین چالش در ایجاد یک اجتماع مجازی در عرضه دانش یعنی تمایل برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگران است. برخی انديشمندان معتقدند برای آنکه اعضای سازمان به تسهیم دانش خود تشويق شوند بايد میان آنان اعتماد وجود داشته باشد . در واقع، اعتماد درون سازمانی يک عامل کلیدی در فرايند تسهیم دانش است که بدون آن تسهیم دانش يا اتفاق نمیافتد يا حالت صوری خواهد داشت. قرار دادن اعتماد و تسهیم دانش در یک سازمان حتی وقتی که شواهد فراوان مبنی بر اینکه اعتماد مزایای مهمی برای برای سازمان ها و اعضایشان را دارند، کار ساده ای به شمار نمی آید. 

اعتماد یک قرارداد روانی مثبت، ترک خدمت کمتر زیردستان، انعطاف پذیری سازمانی، عملکرد سازمانی و عملکرد انفرادی بهتر را موجب می‌شود و سرمایه اجتماعی را توسعه می‌دهد و با کاهش هزینه معاملات سازمان از طریق افزایش تعاونی و با تقویت خونگرمی و حس نوع دوستی و نهایتاً پرسنل را درک توانایی‌هایشان راهنمایی می‌کند. اعتماد بدنبال خود وفاداری را به ارمغان خواهد آورد و نیروی انسانی وفادار حاضر است فراتر از وظایف مقرر در شرح شغلش فعالیت کند و عامل مهمی در اثربخشی سازمان محسوب می‌شود. وجود اعتماد در سازمان باعث پیوند همدلی میان کارکنان و مدیران می‌شود. موضوع اعتماد اهمیت نظری و عملی مهمی برای مطالعه سازمان‌ها دارد. اعتماد به مثابه پدیده ای ست تسهیل گر که باعث بهره وری بیشتر سازمان می‌شود.

برای این که در سازمان اعتماد درون سازمانی به وجود آید باید با افراد در اعتماد باشیم تا آن ها به این باور برسند که می توانند مشکلات را حل کنند و نتایج مورد نظر را ارائه دهند. پژوهشگران متعددی معتقدند که اعتماد می تواند منجر به رفتار همکاری در بین افراد، گروه ها و سازمان ها و تسهیل ارتباطات موثر شود. به طور تجربی اعتماد را به عنوان پیش نیازی برای تسهیم دانش مورد بررسی قرار دادند و یک رابطه علمی را برای آن ها تشریح کردند .آن ها بیان کردند که اعتماد از طریق دانش تسهیم شده برای اثر گذاری بر عملکرد گروهی عمل می کند. هنگامی که اعتماد وجود دارد، برخی از پژوهشگران اظهار می کنند که افراد تمایل بیشتری برای دادن دانش مفید به دیگران دارند.

نقش تسهیم دانش در مدیریت دانش آن قدر مهم است که بعضی از صاحب نظران اظهار می کنند که وجود مدیریت دانش برای پشتیبانی از تسهیم دانش می باشد. از علل دیگر اهمیت تسهیم دانش این است که تسهیم دانش موجب کاهش هزینه ها، بهبود عملکرد، کاهش زمان تاخیر در تحویل کالا، بهبود ارائه خدمات و در نهایت کاهش هزینه مربوط به یافتن و دسترسی به انواع ارزشمند دانش در داخل سازمان می شود. تسهیم دانش می تواند به صورت همزمان بر توانمندی های فردی و شایستگیهای سازمانی اثر گذارده و به تقویت توانمندی سرمایه های فکری سازمان در حوزه سرمایه های انسانی و سازمانی منجر شود. با استراتژی صحیح مدیریت، می توان اهداف سازمانی و منافع افراد را به استفاده و مشارکت دانش شان در فرایندهای سازمانی تنظیم کرد. نتایج حاصل از فرایندهای سازمانی دانش برای افراد، سازمان ها و در کل، جامعه به وجود می آید که حاصل آن تسهیم و به اشتراک گذاری دانش در فرایندهای مدیریتی است که نیاز به انتخاب راهبردی اثربخش برای رسیدن به مزیت ها و فواید کار در سازمان را که پاسخگوی شایستگی های سازمانی برای درک مزیتهای رقابتی باشد توصیه می شود.

اطلاعات تکميلي

  • موضوع پروپوزال: بررسی نقش میانجی تسهیم دانش بر رابطه بین اعتماد سازمانی و اثربخشی تیم مجازی
  • عنوان لاتین پروپوزال: The mediating effect of knowledge sharing on the relationship between trust and virtual team effectiveness
  • منبع پروپوزال: ژورنال مدیریت دانش
  • انتشارات: امرالد گروپ
  • سال انتشار: 2013
  • کلید واژه ها: تسهیم دانش، اعتماد سازمانی، اثربخشی تیم مجازی
  • مدل مفهومی: دارد
  • ابزار اندازه گیری داده ها: پرسشنامه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi