جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

بررسی رابطه بین شخصیت، تعارض و شایستگی بر رفتار شهروندی سازمانی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

رفتار شهروندی سازمانی با انجام وظایف سازمانی مرتبط است. این دسته از رفتارها از آن جهت برای سازمان با ارزش هستند که می توانند کارکنان را در جهت انجام فعالیت های گروه های کار آماده سازد.

رفتار شهروندی سازمانی با انگیزه نوع دوستانه و خیرخواهانه صورت می گیرد. در ادبیات نوین مدیریت به انجام خودجوش و آگاهانه وظایف فرا قانونی توسط کارکنان "رفتار شهروندی سازمانی" گفته شده است شخصيت كاركنان نيز مي تواند در بروز رفتارهاي شهروندي سازماني موثر باشد. در پيش بيني رفتارهاي شهروندي سازماني، ابعاد شخصيتي حتي مي توانند بهتر از پيش بيني عملكرد شغلي عمل كنند. تحقيقات انجام شده در زمينه شخصيت و رفتارهاي شهروندي سازماني، اغلب به اين نتيجه رسيدند كه وظيفه شناسي، قوي ترين رابطه را با بروز رفتارهاي شهروندي سازماني دارد. به طور كلي شخصيت يك فرد مجموعه راه هايي است كه او نوعاً نسبت به ديگران واكنش يا با آنها تعامل مي كند.

در بسياري از سازمان ها تعارض بصورت يك مسأله جدي وجود دارد، شايد در همه جا اين پديده داراي چنان قدرتي نباشد كه موجب انحلال سازمان گردد، ولي ترديدي نيست كه مي تواند بر عملكرد سازمان، اثرات ناگوار بگذارد يا شرايطي را بوجود آورد كه سازمان بسياري از نيروهاي كارآمد خود را از دست بدهد. «کوهن» تعارض در سازمان ها را در هم شكستن همكاري يا تهديدي براي آن به حساب مي آورد و معتقد است كه بروز تعارض در سازمان ها هم طبيعي است و هم در روابط افراد مورد انتظار است. نكته اساسي، نگرش ما نسبت به تعارض و برخورد درست با آن و تشخيص حق و يا ناحق بودن آن، بر اساس علل و عوامل بوجودآورندة آن و پيشنهاد راه حلي منطقي و درست براي بهره برداري بهينه از آن است.شناخت علل تعارض مي تواند در تعيين راه حل هاي احتمالي كمك كند و عواقب ناشي از تعارض مي تواند براي سازمان ، خواه در منازعات كارگري و مديريت ، تعارض هاي واحدهاي مختلف يك سازمان ، يا تعارض بين افراد، گران تمام شود . آگاهي از تفاوت هاي شخصيتي افراد يك سازمان مي تواند مديران ادارات و سازمان ها را در حل بسياري از مسائل ياري دهد، وقتي آنها قبول كردند كه انسان ها از نظر توانايي هاي ذاتي و اكتسابي تفاوت دارند، در پي اين نخواهند بود كه از همه كاركنان رفتار يكساني انتظار داشته باشند.

فیلپوت و همکاران (2002) شایستگی را به عنوان ترکیبی از مهارتها، دانش و نگرشهای مورد نیاز برای انجام یک نقش به گونه ای اثربخش تعریف می کنند. پذیرش و گسترش سریع رویکرد شایستگی در سازمانها و به کارگیری آن در برنامه های توسعه کارکنان بیش از هر چیز، نتیجه مزایا و فوایدی بود که در رویکرد کنونی نهفته است. شایستگی ها دارای طیف وسیعی از نظر کاربردی بوده و به لحاظ ارتباط با بسیاری از ابعاد مدیریت منابع انسانی نظیر: جذب، گزینش، توسعه و پرورش توانمندیها، انتصاب، مدیریت عملکرد و حتی برنامه ریزی استراتژیک سازمان، در بخشهای مختلف سرمایه انسانی قابل بهره برداری می باشند. از این رو مشاهده می گردد علاقه مندی و تمایل سازمانها به رویکردهای مبتنی بر شایستگی به شکل روز افزونی در حال رشد است. به عنوان مثال در رویکرد قدیمی به شغل به عنوان مجموعه ای مجزا از وظایف نگریسته می شد که کارکنان موظف بودند دقیقاً این وظایف مشخص را انجام دهند و برای این کار نیازمند دانش و مهارتهای خاص بودند در حالیکه بر اساس رویکرد شایستگی، شغلها به عنوان شایستگی ها تعریف می شوند؛ لذا شغلها انعطاف پذیر شده و کارکنان برای انجام آن نیازمند شایستگی های خاص می باشند. 

اطلاعات تکميلي

  • موضوع پروپوزال: بررسی رابطه بین شخصیت، تعارض و شایستگی بر رفتار شهروندی سازمانی
  • عنوان لاتین پروپوزال: An investigation of the interaction between personality, conflict, and competence on organizational citizenship behaviors
  • منبع پروپوزال: ژورنال بین المللی توسعه کار راهه
  • انتشارات: امرالد گروپ
  • سال انتشار: 2014
  • کلید واژه ها: شخصیت، تعارض ، شایستگی ، رفتار شهروندی سازمانی
  • مدل مفهومی: دارد
  • ابزار اندازه گیری داده ها: پرسشنامه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi