جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

بررسی نقش تسهیم دانش در ارتباط بین فرهنگ سازمانی و هوش رقابتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تسهیل تبادل دانش و اطلاعات یکى از فرایندهاى اساسى مدیریت دانش در سازمانهاى امروزى است. تسهیم دانش عبارت است از فعالیتهاى انتقال و توزیع دانش (ضمنی و صریح) از یک شخص، گروه یا سازمان به شخص، گروه یا سازمان دیگر است.

تسهیم دانش در تمامى سطوح آن از تعاملات فردى چهره به چهره گرفته تا تسهیم دانش گروهى و حتى تسهیم دانش در تیم هاى مجازى به شدت توسط عوامل فرهنگى تعدیل مى شود. فرایند تسهیم دانش به ویژه تسهیم دانش ضمنى، مستلزم تعاملات اجتماعى است و تعاملات اجتماعى در زمینه و بسترى شکل مى گیرد که حاوى ارزش ها و باورهایى است که الگوهاى رفتارى و هنجارها را مشخص مى کند. بررسی پیشینه نظری و آرای صاحب نظران نشان می دهد که ضرورت به کارگیری مدیریت دانش در هر سازمانی انکارناپدیر است. به عبارتی دیگر توسعه سریع فناوری های اطلاعات تغییراتی را در نظام اقتصادی بوجود آورده که اهمیت دانش را روز به روز بیشتر کرده است. این تغییرات باعث گردیده است تا پایگاه های سنتی قدرت اقتصادی به عنوان عوامل ضروری کسب و کار محسوب نگردند و دانش به عنوان مزیت رقابتی برای سازمان مطرح گردد. تسهیم دانش یک امر حیاتی برای سازمان هاست، زیرا که آن ها برای توسعه مهارت ها و شایستگی ها، ارزش ها و تداوم مزیت های رقابتی توانا می سازد.

فرهنگ سازماني، مجموعه‌اي از معاني مشترک است با ويژگي‌هايي که نظام ارزشي حاکم بر سازمان را تشکيل مي‌دهد و باعث تمايز سازماني ازسازمان ديگر مي‌شود. یک فرهنگ سازمانى که مشوق اکتشاف و نوآورى است به تسهیم دانش کمک می کند در حالى که فرهنگ سازمانى که فقط نبوغ فردى را پرورش مى دهد، مانع تسهیم دانش مى شود. سازمانى که به کار جمعى پاداش مى دهد به ایجاد جوى از اعتمادکمک خواهد کرد. بدون یک فرهنگ پذیراى تسهیم دانش، تبادلات دانش به صورت اثربخش اتفاق نمى افتد. در سازمانى که از فرهنگ تسهیم دانش برخوردار است افراد ایده ها و پیشنهادهاى خود را با دیگران تسهیم مى کنند؛ زیرا به جاى اینکه مجبور به این کار باشند آن را یک فرایند طبیعى مى دانند. بنابراین باید در بین اعضاء سازمان این انگیزه را به وجود آورد که بدون ترس از دست دادن موقعیت خود به تسهیم دانش در سازمان بپردازند.بر اساس تئوري زمينه اجتمائي فريس و همکاران، فرهنگ سازماني سازماني نوعي از محيط اجتمائي سازمان است که استقرار سيستم مديريت منابع انساني در سازمان را تحت تأثير قرار مي‌دهد. فرهنگ سازماني منعکس‌کننده برخي از الگوهاي پنهان از رفتارهاي رهبري در سازمان است. اگرچه برخي از پژوهشگران فرهنگ و استراتژي را مترادف با يکديگر دانسته‌اند، برخي ديگر فرهنگ سازماني را به عنوان برايندي از استراتژي‌هاي سازماني قلمداد مي‌نمايند.

 

اطلاعات تکميلي

  • موضوع پروپوزال: بررسی نقش میانجی تسهیم دانش در ارتباط بین فرهنگ سازمانی و هوش رقابتی
  • عنوان لاتین پروپوزال: Knowledge sharing and competitive intelligence
  • منبع پروپوزال: ژورنال برنامه ریزی و هوش بازاریابی
  • انتشارات: امرالد گروپ
  • سال انتشار: 2014
  • کلید واژه ها: تسهیم دانش، فرهنگ سازمانی، هوش رقابتی، فرهنگ سلسله مراتبی، فرهنگ قبیله ای، فرهنگ ادهوکراسی، فرهنگ بازار
  • مدل مفهومی: دارد
  • ابزار اندازه گیری داده ها: پرسشنامه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi