جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

شاخص های اصلاح مدل در آموس (Amos)

شاخص های اصلاح (Modification indices) از عمومی ترین شاخص هایی هستند که پژوهشگران برای اصلاح مدل خود از آن استفاده می کنند. شاخص های اصلاح براورد می کنند که در صورت آزاد گذاردن یک پارامتر یا پارامترهایی که در حال حاضر ثابت یا مقید تعریف شده اند چه مقدار از کای اسکوئر مدل کاسته خواهد شد. از آن جایی که این شاخص های اصلاح نوعی برآورد هستند مقدار واقعی در کاهش مقدار کای اسکوئر می تواند مقداری بیشتر یا کمتر باشد.
اگر در نظر بگیریم که دو راه اصلی برای اصلاح یک مدل افزودن پارامترهای آزاد یا کاستن از پارامترهای آزاد است، شاخص های اصلاح اغلب برای افزودن پارامترهای آزاد بوده و به پژوهشگر پیشنهاد می دهند که چه پارامتر یا پارامترهایی را برای برآورد آزاد گذارد. آزاد گذاردن پارامترها اغلب مربوط به پارامترهای ثابت و گاهی نیز مربوط به پارامترهای مقید است.
شاخص ای اصلاح به طور پیش فرض در خروجی آموس (AMOS) تعریف نشده اند ولی در صورتی که پژوهشگر مایل باشد تا از این شاخص ها برای اصلاح مدل خود بهره ببرد لازم است تا در پنجره Output از Analysis Properties  گزینه Modification Indices را فعال کند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

هدر فوتر

درباره ژورنال پیپر

وب سایت علمی پژوهشی ژورنال پیپر با هدف ارائه خدمات تحلیل آماری پروژه های تحقیقاتی، مقالات علمی به زبان انگلیسی از پایگاه های معتبر، پرسشنامه های استاندارد، آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه در حوزه علوم مدیریت و علوم اجتماعی راه اندازی گردید.

تماس با ژورنال پیپر

آدرس: مازندران، چالوس، خیابان هفده

شهریور، جنب هتل ملک، شکوفه ششم

ارتباط با مشتریان : 9711 072 0912

تلفن ثابت:             349 22 521 011

ایمیل:           این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی

logo-samandehi